Minden ami üzemanyag vagy töltőállomás
Aktuális üzemanyagár információk, előrejelzések, benzinkutakkal kapcsolatos információk, elektromos töltőhelyek.
A telex.hu írása szerint tizenöt tényező is azt bizonyítja, hogy a drágulás nem áll meg a közeljövőben. A mostani emelések mellett a 2024 januárra már előre bejelentett 41 forintos többlettel is számolnunk kell, és persze az ezzel járó rohammal, sorban állással a kutakon, hiszen biztosra vehető, hogy mindenki szeretne a még olcsóbb üzemanyaggal feltankolni az év végén.
A picodi.com portál elemzői 43 országban hasonlították össze mekkora mértékben változott a benzin ára 2023 januárja és júniusa között.
Az idei olajárakat hatalmas bizonytalanság lengi körbe, az elmúlt fél évben a benchmark árai jelentős kilengéseket mutatnak, a napokban pedig igencsak zuhanásnak indultak.
Akadnak olyan benzinkutak, ahol már ötössel kezdődik az üzemanyag ára, ami az üzemanyagár-sapka feloldását követően óriási fordulat, hiszen 700 forint feletti árat is tapasztalhattunk még nemrégiben. Az elmúlt hetekben azonban egyre csökkennek a számok, hétről hétre érezhető a változás.
A megnövekedett üzemanyagárak a legtöbb autósnak komoly fejfájást okoznak. Az áremelkedés még komolyabb hatással van a fuvarozással foglalkozó cégekre és vállalkozókra, hiszen az eddigieknél komolyabb költségekkel kell számolniuk. Ettől függetlenül a szakma továbbra is stabil lábakon áll.
A töltőállomás 2022 év végén nyitott meg és várja a tankolni vágyókat a tolmácsi és 2-es főút kereszteződésében. A Concordia-Trans Kft. 1995-ben jelent meg a piacon. Teljes egészében magyar magánszemélyek által alapított, és jelenleg is tulajdonolt cég.
Az Oroszország elleni szankciók nyomán szűkülő kínálat és a növekvő kereslet miatt jövőre emelkedhetnek az olajárak a világon 2023-ban - közölte a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) a héten közzétett jelentésében.
Az ORLEN-csoport 79, jelenleg Lukoil márkanév alatt működő magyarországi töltőállomását vette át 2022. december 1-én. Emellett 2024 közepéig a konszern további 103 töltőállomást vásárol Szlovákiában és Magyarországon. Így az ORLEN-csoport a magyar piacra lépett, és a PKN ORLEN és a Grupa LOTOS egyesülésével új benzinkutakat szerzett Szlovákiában is. Terveik szerint 2030-ra 3,5 ezer töltőállomásuk lesz ORLEN márkanévvel ellátva, Közép-Kelet-Európa 6 országában. Így a külföldön lévő töltőállomásainak aránya eléri majd a 45%-ot.
Nyílt levelet intézett a Független Benzinkutak Szövetsége Orbán Viktorhoz az új kormányrendelet miatt, amely szerint mától már csak a magyar rendszámmal rendelkező autósok tankolhatnak itthon hatósági áron. A levél teljes terjedelmében itt is olvasható:
Az első negyedévben a Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) tagvállalatainak kiskereskedelmi benzinforgalma 29,5, a gázolajé 36,7 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakaihoz képest, 382,75 millió, illetve 712,48 millió literre - látszik a Szövetség által nyilvánosságra hozott adatokból.
A legtöbb európai ország változtatásokat hajtott végre a növekvő üzemanyagárak leküzdése érdekében, és ezzel segíti a lakosságot és a vállalkozásokat. Sok esetben csökkentették a jövedéki adót, bár egyes országok alternatív intézkedéseket vezettek be áfacsökkentés és hatósági üzemanyagár formájában.
A szlovén kormány egy hónapra rögzítette az üzemanyagok árát, a rendelet a 95-ös oktánszámú benzinre, valamint a dízelre vonatkozik - jelentette be Zdravko Pocivalsek gazdasági miniszter hétfői sajtótájékoztatóján.
A magyar sajtó a MOL-tól hangos - illetve az élelmiszerár stoptól - de azért nem felejtsük el, hogy a magyar üzemanyagpiacon is változások mennek végbe a héten megjelent benzinkút vásárlással kapcsolatos hírekhez kötődöen. Na de nézzük a részleteket:
A csütörtöki kormányinfón elhangzott bejelentések fenekestől felforgatták a hazai üzemanyagpiacot. A várva várt Közlöny részleteiről, a hálózati szereplők visszajelzéseiről, a következő hetek lehetséges forgatókönyveiről készítettünk egy rövid összeállítást.
Hétfőtől, november 15-től egységes áron lehet üzemanyagot értékesíteni a hazai kutakon. Ez a csütörtöki kormányinfón hangzott el, mely alapján a következő 3 hónapban 480 forintnál nem lehet drágábban benzint és gázolajat értékesíteni a hazai töltőállomásokon. A piac most a Közlönyre vár, hogy pontosan lássa az intézkedés részleteit, hiszen a döntés komoly változásokat hoz/hozhat az üzemanyag szakmában.
A héten rekordott döntött a hazai benzin ára, még sosem járt az átlagára 457 forint felett. Ennek nyomán tettünk egy rövid kitekintést az Európai üzemanyagár helyzetre, vajon csak nálunk ilyen rossz a helyzet, vagy máshol is?
Az oldalunkon való regisztrációval online kérdőíveket tölthetsz ki, melyekkel pontokat gyűjthetsz. A pontokat pénzre válthatod és kérheted a bankszámládra az utalást vagy akár egy jó célra felajánlhatod: a Heim Pál Gyermekkórház Fejlesztéséért Alapítvány vagy a Mandulás-hegyi Kutyaotthon részére.
Több olyan kút is van már az országban, ahol a totemoszlopokon minden üzemanyag fajta ára 5-ös számjeggyel kezdődik. Ez ránézésre kétségbeejtő lehet, de voltak olyan időszakok, amikor az üzemanyagköltség sokkal nagyobb teher volt a magyar családoknak.
A magyar üzemanyagárban van egy állandó költségelem, amelyet azért fizetnek az autósok, hogy ha az országban bármilyen ellátási zavar lép fel, legyen elengedő tartalék kőolajból, benzinből és gázolajból. Ez a "készletezési díj" a koronavírus-járvány miatt tavaly évtizedes rekordmagasságba emelkedett és várhatóan az idén is ott marad annak ellenére, hogy a fogyasztás nem csökkent jelentős mértékben. Az összességében több milliárdos többlet hiteltörlesztésre megy.
A Magyar Ásványolaj Szövetség első negyedéves adatai szerint csökkent a tankolt üzemanyagok mennyisége a hazai töltőállomásokon. Nézzük meg mennyivel.
Az oldalunkon való regisztrációval online kérdőíveket tölthetsz ki, melyekkel pontokat gyűjthetsz. A pontokat pénzre válthatod és kérheted a bankszámládra az utalást vagy akár egy jó célra felajánlhatod: a Heim Pál Gyermekkórház Fejlesztéséért Alapítvány vagy a Mandulás-hegyi Kutyaotthon részére.
Csatlakozz hozzánk, ha...
Formabontó újítást vezetett be a MOL-csoport leányvállalataként működő Tifon töltőállomás hálózatában: 2021. február 1-től már kriptovalutában is lehet fizetni!
Gyűlnek a gomolyfelhők a hazai üzemanyag piac felett. Annak ellenére, hogy a kijárási korlátozások miatt stagnál, de inkább csökkenő tendenciát mutat az üzemanyag eladás, a benzin és a gázolaj átlagára súrolja a 400 forintot literenként. Ezt az árat – mondhatjuk úgy – egy új adó fogja emelni, nézzük meg ennek részleteit.
A Magyar Ásványolaj Szövetség közölte a 2020-ban hivatalosan eladott üzemanyagok mennyiségéről szóló adatokat, melyet látva csak egy kicsit lepődtünk meg.
Bár decemberben érdemben javultak az olajpiaci kilátások, nagyrészt a koronavírus-vakcinákról érkező kedvező hírek hatására, ezzel együtt 2021 küzdelmes év lehet az olaj számára. A legtöbb elemző szerint mérsékelt ütemű, lassú és fokozatos áremelkedés vár az energiahordozóra, miközben a kereslet nyomás alatt maradhat a növekvő optimizmus és a termeléskorlátozások mellett is. Olyan vélemény is akad ugyanakkor, mely szerint sok olajipari beruházás elmaradása miatt nagyobb drágulás sem kizárt.
Egymás megajándékozása helyett, az Országos Mentőszolgálat Alapítványt támogatta Partnereivel az OIL! márkanév tulajdonosa a Mabanaft Hungary Kft.
Sokak számára már nem újdonság, hogy nyáron kevésbé találkozunk váratlan helyzetekkel a vezetés közben, mint télen. Gondolunk itt a jegesedésre vagy a tartósan havas útszakaszokra. Ezeket az akadályokat nyári gumival veszélyes kicselezni.
A szabályozás szerint november 15-én a magyar töltőállomásoknak át kell állnia a téli szabvány szerinti üzemanyagokra, ezekkel hidegebb időben is garantáltan működni fognak a járművek, mezőgazdasági gépek. Ám 2020 újabb szempontból rendhagyó év, hiszen a Magyar Ásványolaj Szövetség tagvállalatai a tavaszi nehézségek nyomán már a 15-i határidő előtt átálltak a téli üzemanyagokra. Grád Ottó elmagyarázta, miben is változik a benzin és a gázolaj összetétele télen, és az is kideült, kinek érdemes prémium üzemanyagot tankolnia.
Az OIL! Magyarország a Biofilter Zrt.-vel együttműködve tárolótartályokat helyezett ki több OIL! töltőállomáson országszerte, lehetővé téve a lakosság számára a használt sütőolaj környezetbarát elhelyezését. A használt sütőolaj a szelektív gyűjtés révén bioüzemanyagként hasznosul újra.
A Magyar Ásványolaj Szövetség közzé tette a 2020-as év első 9 hónapjának üzemanyag eladási adatait, melyből jól látszik, hogy komoly veszteségeket realizálnak a töltőállomások.
Hogy hova nyúlik vissza a tankolás története Magyarországon? Egészen 96 évet kell visszamennünk az első benzinkút megnyitásáig.
Nem újkeletű a téma, az emberek időről időre próbálnak elméleteket kreálni arra vonatkozóan, hogy adott kúton tankolva miért tudunk többet vagy esetleg kevesebbet autózni adott üzemanyag mennyiséggel, vagy akár arra, hogy a külföldi benzin jobb-e vagy sem mint a hazai, de azt is szívesen találgatjuk, hogy más-e az üzemanyag minősége télen vagy nyáron. A MOL szakértői válaszoltak a feltett kérdésekre, városi legendákra:
A Shell minden nagyobb média felhajtás nélkül a korábban bezárt kutakból 9-et visszanyitott, a cikk részleteiben mutatjuk, hogy pontosan melyeket.
Nyilvánosak már a KSH által közzétett kiskereskedelmi forgalmi adatok 2020 április hónapra vonatkozóan. A kijárási korlátozás időszakában 10,2%-kal csökkent a kiskereskedelem az előző év azonos időszakához képest. Az élelmiszer esetében a csökkenés mértéke elenyésző, a nem élelmiszer és az üzemanyag nagyot zuhant, nézzük a konkrét számokat:
Tudtad, hogy 50 éves a LADA? A lenti kisfilmmel tiszteleg az OIL! német kúthálózat a LADA előtt, melyben egy nem mindennapi "példány" kerül bemutatásra.
Talán ilyen súlyos következményekre, mint egy töltőállomás átmeneti bezárása egyetlen szereplő sem gondolt a koronavírus kirobbanásakor. Sem a töltőállomás tulajdonosok, sem a tankolók. Ráadásul egy olyan nemzetközi hálózatról beszélünk, mint a Shell, aki az első nyugati márkaként jelent meg a magyarországi üzemanyag piacon. Na de nézzük a részleteket:
Ritkán fordul elő, hogy egy kedvezőnek tűnő kimutatásban Magyarország az élmezőnyben szerepel. Próbáljuk pozitívabban látni a világot, de így koronavírus idején egy picit nehezebb. Rossz a jóban, hogy a forint történelmi gyengesége is hozzájárul ahhoz, hogy nálunk jelenleg az egyik legalacsonyabb az üzemanyagár Európában! Nézzük is a konkrét számokat:
Ha időnk engedi előfordul, hogy készítünk különböző kimutatásokat a hazai üzemanyagárakkal kapcsolatban. Idő az most van, szóval megnéztük, hogy hazánk megyeszékhelyein miként alakulnak a benzin és gázolajárak.
Tavaly 6,5 milliárd literen ismét csúcsot döntött az üzemanyagok hazai forgalma. Már érezhető az alternatív hajtás előretörése.
Íme a lista azokról az autó márkákról és típusokról, amelyeket érdemes elvinni szervizbe, hogy ellenőriztesd a kocsi üzemanyag rendszerét, motorját, esetleg karburátorát mielőtt E10-et tankolsz!
A zord, hideg idő, ebben az évben a vártnál egy kicsit előbb érkezett, sokakat megleptek a téli körülmények. Ahhoz hogy ilyenkor is odaérjünk időben a munkahelyünkre, vagy a hétvégi kirándulás célállomására, a Shell támogatásával összeszedtük azokat a dolgokat, amiket érdemes ellenőrizni az autónkon:
Belsőégésű motorok meghajtására alkalmas üzemanyagot szén-dioxidból és vízből gyártó állomást adtak át Németországban.
Szeptemberben az új személyautók eladása 8,6 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest Magyarországon, a forgalomba helyezett új személygépjárművek száma 9655-re emelkedett - közölte a Carinfo.hu kedden az MTI-vel.
Egyre többet hoznak a konyhára a töltőállomás-hálózatoknak az üzemanyag-értékesítésen túli fogyasztói szolgáltatások: egy új koncepció szerinti kút profitja akár tíz százalékkal is gyorsabban nőhet, mint egy hagyományosé – derült ki a Világgazdaság körképéből.
Egyre többet autóznak a magyarok, tavaly a 30-59 évesek 73 százaléka használta rendszeresen autóját, szemben az egy évvel korábbi 71, illetve a 2016-os 60 százalékkal - derül ki a K&H biztos jövő felmérésből. Az üzemanyagszámla havonta átlagosan 22 ezer forintra rúg, ami 12 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbi összeget.
Az elmúlt néhány hónap igen mozgalmas volt az olajár szempontjából. A Brent olaj hordónkénti ára 1 éves emelkedés után még a 80 dolláros árszintet is átlépte néhány héttel ezelőtt.
A leglátványosabb emelkedést az USA Iránnal szemben életbe léptetett szankciói eredményezték. Miután ezek a szankciók kivételekkel léptek életbe, a piaci szereplők helyzete is változott. Úgy tűnik, Szaúd-Arábia ha kell, képes és akar változtatni a kitermelt olaj mennyiségén, csökkenő és növekvő irányba is. Az Egyesült Államok pedig időközben a világ legnagyobb olajkitermelő országa lett.
Állandó téma az elektromos autósoknál a hazai töltőállomások helyzete. Mivel már több, mint 10 ezer villanyautó lepi el Magyarország útjait, a hálózatnak is fel kell kötnie a gatyáját. Természetesen a töltők számában is növekedő tendenciát látunk, kérdés, hogy tud-e úgy növekedni, mint az autók száma.
A MÁSZ publikálta az 2018-as év üzemanyag eladásokra vonatkozó adatokat, melyből jól látszik, hogy egyre több üzemanyagot tankolunk, gázolajat és benzint is egyaránt.
Mennyit is pontosan?
A globális növekedés lassulása és az olajkitermelés emelkedése a tavalyi év végén lenyomta az olajárakat, és ezek a hatások idén is érvényesülni fognak. Az OPEC szerint idén napi egymillió hordóval lesz kisebb a kereslet, ami fékezi a drágulást....
Többen szegezték nekünk a kérdést az elmúlt hetekben, hiszen az elmúlt néhány évben 20 forintnál nem emelkedett magasabb szintre a két termék ára közötti különbség. Ez a november 7-től érvényes benzinár csökkenést követően már pontosan 44 forint lesz!
Minden előrejelzés, minden elemzés tele van szakszavakkal, amit hol értünk, hol nem. Most adunk egy kis leírást arról, hogy mi is az a Brent, a WTI vagy mi az a palaolaj.